Esnafların Masrafları Fazla

Türkiye'de ekonomik kriz olduğu bilinmekte ve insanlar çok sıkıntılar yaşadığı da bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırma göre esnaflar masraflarla başa çıkmadığı ortaya çıktı. Esnaflar kira, elektrik, su, vergi gibi ödemeler yaptığı ve 2018 yılına göre ödemeleri %40 oranında arttığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Esnaflar masrafları çıkardıktan sonra kendilerine kar ayıramadıkları ve evlerine para götüremedikleri araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Esnafların bazıları günü siftahsız kapattığı ve ekonomi yüzünden ne yapacaklarını bilmedikleri bilgisine ulaşıldı. Ekonomik sıkıntılar hem esnafları etkilediği hem de çalışanları etkilediği ve işsiz kalanlarda olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Bir insanın iş bulması ortalama 2 ay sürdüğü araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve ekonomi uzmanlarıyla görüşmeler yapılarak gerçekleştirildi. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 105 insanla ve 22 ekonomi uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Ekonomi Uzmanları Konuştu

 

Ekonomi uzmanları insanlarda para olmadığı için alışveriş yapamadığını buda esnafları etkilediğini belirtti. Türkiye'de ekonomik krizi en derin yaşayan işçiler olduğu ve işsizler olduğu bilgisini ekonomi uzmanları paylaştı.

İlgili Makaleler

Kapalı