Eylemler Bakırköy’de Yapılıyor

Türkiye'de en çok metropol kentlerde eylemler yapıldığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de en çok eylem yapılan yerin İstanbul olduğu ve İstanbul'da Bakırköy'de çok eylemler yapıldığı ortaya çıktı. Bakırköy Cumhuriyet meydanında her gün eylemler yapıldığı insanların sesini duyurmaya çalıştığı yer olarak göründüğü araştırma sonucu ortaya çıktı. Bakırköy'de birçok insan olduğu ve çok yoğun olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Bakırköy belediyesi insanlara meydanı özgür bıraktığı ve dilenci, seyyar satıcılara izin vermediği bilgisine ulaşıldı. Bakırköy'de en çok seçim zamanlarında Cumhuriyet meydanının dolu olduğu ve çok yoğun olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Bakırköy meydanı gün geçtikçe daha kabalık olduğu ve meydana insanların sığamadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve belediye görevlileri ile görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 105 insanla ve 12 belediye görevlisi ile görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Belediye Görevlileri Konuştu

 

Belediye görevlileri belediye başkanının insanlara çok engellemediğini ve birçok konuda meydanda yapılan eylemleri desteklediğini belirtti. Siyasi eylemlerde bütün partilere izin verildiği ve eşit davranıldığını belediye görevlileri belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı