Facebook Kadın Kullanıcılarında Düşüş Var

Türkiye'de en popüler sosyal medya sitelerinden Facebook bayan hesaplarında düşüş olduğu görünmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre bayan kullanıcılar Facebook hesabı açmak istemediklerini belirtmekteler. Sebep olarak İnstagramın popüler olması ve erkek kullanıcıların kadın kullanıcılara sürekli asıldığından dolayı Facebook hesabı açmadıklarını belirtmekteler.

 

Araştırmayı Eylem Haber birçok kadına soru sorarak yaptı, soru olarak "Facebook hesabınız var mı?" şeklinde kadınlara soru yöneltildi gelen cevaplar arasında 10 kişiden 6sı Facebook hesabı bulunmamakta. Kadınlar ağırlıklı olarak İnstagram kullandıklarını belirtmekteler. Kullanmama nedenlerinin arasında İnstagramın popüler olması ve erkek kullanıcılar sürekli yazdıklarını belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı