Faiz Sayesinde Evler Geçinebilmekte

Türkiye'de dolar sürekli artış göstermekte bunun üzerine Merkez Bankası doların ateşini söndürmek için sürekli faiz artışları yaptı, %30 dayanmış bir faiz oranı bulunmakta. Merkez Bankasının faiz artırması demek bankalarda da faiz artışı anlamına gelmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre insanlar paralarını işe ya da bir yatırıma yatırmamakta, parası olan insanlar paralarını bankalarda faize yatırmakta. Özel bankalarda %15 ile %25 arasında bir faiz bulunmakta.

 

Araştırmada bir kişinin bankaya attığı para araştırıldı; 400 bin TL parası olan bir kişi vadeli hesaba parasını yatırmak da bankadan aldığı faiz miktarı ise 5 ile 10 bin TL arasında değişmekte. Bazı insanlar ise faiz sayesinde çalışmıyor her ay faizden gelen parayla geçimini sürdürmekte, faiz artık insanların evini geçindirmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı