Fırsatçılığa Bir Ürün Daha Eklendi

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden birçok sektör payını almış durumda bu sektörlerden en etkili olanlardan bir tanesi tekstil sektörü olmuş durumda bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre tekstilde en çok satılan ürünlerden biri olan çorap da çok yüksek fiyat artışları gerçekleştirildiği ortaya çıktı. 2016 yılında tanesi 1TLye satılan çorap bugün A101 gibi ucuzluğu ile meşhur marketlerde tanesi 3TLye satılmakta. Bazı çoraplar ise 8TLye bile satılmakta.

 

Eylem Haber araştırmayı çorap satan mağazalar, pazarlar, sokakta satan insanlar ile yaptı. En ucuza pazarda 1TLye çorap satılmakta ama bunlara tekstil dilinde 2. kalite ürün denilmekte. İkinci kalite üründe iğne kırığı, desen hatası, üründe leke olduğu anlamına gelmekte. Halk dilinde ikinci kalite ürünlere defolu üründe denilmekte ama bu ikinci kalite ürün defolu üründen daha fazla hasarlı olduğu için ikinci kalite denilmekte.

 

Pazarda normal çorap satanlar 1,5TL ile 2TL arasında çorap satışını gerçekleştirmekte. Bugün ortalama bir çorabın toptancıdan tane çıkış ücreti 1TL olmakta bunun üzerine kar koyulduğunda pazarda maksimum 2TL, büyük mağazalarda tanesi 10TLye kadar çıkabilmekte. Mağazalar giderlerini sebep gösterirken pazarcı ise kazanamadığından yakınmakta.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı