Fiyatlar Sabit Durmuyor

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden dolayı sürekli fiyatlarda artış görünmekte. Son zamanlarda ceviz, fındık, soslu fıstık vb gibi ürünlerde fiyatlar sürekli değişmekte bunun üzerine Eylem Haber araştırma gerçekleştirdi, araştırmada çıtır çerez olarak atıştırılan ürünlerde fiyat artışları göründü.

 

Araştırma ucuz market olarak bilinen BİM, ŞOK, A101 marketler yapıldı. Raflara 2 ay önce bakıldı ve şimdi bakıldı arasındaki fiyat artışları gözlendi. Kavrulmuş tuzlu yer fıstığı olarak bilinen ürün 2 ay önce 5 – 6 TL arasında bir fiyatı görünürdü şimdi ise 6 ile 7TL arasında bir fiyatta görünmekte. Fiyat artışı %25 civarında olduğu göründü.

 

Ürünlerde ucuzlama olması içinde bir araştırma yapıldı ve her zaman ki sonuç ortaya çıktı çiftçiye destek olunmadığı göründü. Çiftçiler "destek olursa ucuz yeriz olmazsa bu artışlar devam eder" şeklinde açıklamalarda bulunmaktalar.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı