Fotoğraf Makinelerine İlgi Azaldı

Dünyada teknoloji gelişmekte ve bazı ürünlerin satışlarının arttığı bazı ürünlerin satışlarının azaldığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte fotoğraf makinelerinin satışlarının düştüğü ortaya çıktı. Akıllı telefonlar sürekli geliştiği, gelişmesi ile kameralarınında geliştiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Kamera olarak İphone ve Samsung marka telefonların kameraları beğenildiği ve çok ilgi duyulduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Fotoğraf makinelerinin ile daha çok video çekildiği fotoğraflar çekilmediği, fotoğraflar ağırlıklı olarak akıllı telefonlarda çekildiği bilgisine ulaşıldı. Fotoğraf makinelerinin arasında en çok tercih edilen markalar Canon, Sony markalarının olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. En çok pahalı olan markanın Canon olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 102 insanla ve 10 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları akıllı telefonlar sayesinde birçok işler akıllı telefonlarda yapıldığı bir iş için iki üç tane ürün alınmadan akıllı telefonla bütün işlerin yapılabildiğini belirttiler. Canon marka kameraların insanları çok etkilediği videoda harika işler çıkardığını akıllı telefonları video alanında geçtiğini teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı