Gençler Basketbola Yöneliyor

Türkiye'de 18 yaşın altında olup spor yapan insanlar bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 20 çocuktan 1 tanesinin basketbol oynadığı ortaya çıktı. Çocuklar basketbol'un futboldan daha eğlenceli olduğunu ve kariyerinin daha güzel olduğunu belirttiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Öğrenciler futbolun kaba bir spor olduğunu ve kariyerin az olduğunu bundan kaynaklı futbola sevmediklerini belirttikleri araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Basketbol çocuklarının boyunu uzattığı ve az riskli bir spor olduğu bundan kaynaklı tavsiye edildiği bilgisine ulaşıldı. Basketbol'da en çok embiye sevildiği ve burada çok uzman yani profesyonel basketbolcular olduğu ve izlemesininde çok keyifli olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Basketbol futbol kadar oynanmadığı ve izlenmediği, fazla yatırımlar yapılmadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve spor uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 187 insanla ve 13 spor uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Spor Uzmanları Konuştu

 

Spor uzmanları artık gençlerin futbola yakın bakmamaya başladığını basketbola yakın bakmaya başladığını belirtti. Bazı gençlerin hiç sporla ilgisi olmadığı ve ağırlıkla bilgisayar oyunları oynadıklarını spor uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı