İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan Bayram Mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram namazını, küçük oğlu Semih ile birlikte Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nde kıldı. İmamoğlu’na, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da eşlik etti. İmamoğlu, gazetecilerin isteği üzerine bayram mesajını da namaz çıkışında verdi. Bütün İstanbul’a, Türkiye’ye ve İslam alemine iyi bayramlar dileklerini ileten İmamoğlu, herkesin güzel bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu. Trafik kurallarına uyma konusunda vatandaşları uyaran İmamoğlu, “Kurallara uygun seyahat yapsınlar istiyorum. Yuvalarına güzel güzel dönsünler istiyorum. Onun için bütün İstanbullu hemşehrilerime, bütün Türkiye’ye trafik kurallarına uygun hareket edip kazasız sıkıntısız evlerinize dönün diyorum. Büyüklerimizi unutmadan, küçüklerimizi sevindirerek ülkemizde gerçekten bütün acılardan arınmış bir süreç diliyorum. Bayram, iyi dileklerin, temennilerin karşılık bulduğu bir süreçtir” dedi.

 

İBB yönetiminde CHP dışında başka isimlerin olmasına karşı CHP'den gelen eleştiriler için Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı. İmamoğlu "Bir çok CHP’li arkadaşımız, yanımızda görev yapıyor. Olacaktır da. Yarın AK Partili geçmişi olan birisi de aramızda olacaktır, HDP'li geçmişi olan birisi de aramızda olacaktır, MHP’li de olacaktır. Bunu niye söylüyorum? Geçmiş etiketlerine, geçmiş titrine….Yani şöyle mi yapalım: Herkesin geçmişteki GBT’lerini önümüze alalım. Birilerinin yaptığı gibi fişleyelim, sağa sola atalım. Ona göre karar verelim. Böyle bir şey mümkün mü? Sizler ya da sizlerin tanıdığı birçok insan bu haksızlıklara isyan etmediler mi? Ettiler. Ben, o değilim. CHP’li yol arkadaşlarımdan fazlasıyla faydalanıyoruz. Faydalanmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra, diğer siyasi partilerden insanlarla da ilişkimiz devam edecek. Onlardan da faydalanacağız. Bir de partili olmayan milyonlarca insan var Türkiye’de. Türkiye’deki siyasi partilerin üye yapısına bakalım, üst üste koyalım. Hadi diyelim ki 5 milyon veya 6 milyon. Kalan 70 milyon ne olacak? Partiler üzerinden mi hareket edeceğiz? Hayır liyakat üzerinden görevini iyi yapmış mı? Bir bölüme atadığımız bir kişiden çok daha başarılı bir arkadaş yok mudur Türkiye’de? Elbette vardır. Biz, en iyisini bulduk diyemeyiz ki. Ama iyilerinden birini seçmeye çalıştık. Dolayısıyla yarın daha iyileri de gelebilir, aramıza katılabilir. İstanbul büyük bir organizasyon. Göreceksiniz ekip gittikçe büyüyecek ve çok bağımsız, çok özgün bir ekip olacak." dedi.

 

Ekrem İmamoğlu Eren Bülbül'ü unutmadı ve onun hakkında da açıklamalarda bulundu. İmamoğlu “Bugün aynı zamanda, Trabzon’da pırıl pırıl kardeşimiz Eren Bülbül’ün ölüm yıldönümü. Rahmet diliyorum. Rahmetle anıyorum kendisini. Diliyorum ki ülkemizi bu tür acılar yaşamasın. Barış içinde huzur içinde bir ülke olsun. Hatta yakın coğrafyamız bütün insanlık için bunu diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Kapalı