İnsan Tiki Araştırıldı

Türkiye'de birçok insanın tiki olduğu bilinmekte ve kız erkek farketmeksizin insanları tiki bulunduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 10 insandan 1 tanesinin tiki olduğu ortaya çıktı. İnsan tikleri insanların yaşantısıyla alakalı olduğu ve geçmiş yıllarda yaşadıkları psikolojisine işlendiğinden dolayı normal olaylara çok fazla tepki verdikleri araştırma sonucu ortaya çıktı. Bazı insanlar tikleri yüzünden küfür ettiği, kavga ettiği hatta insan yaraladığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Tik insanın psikolojisinde olan bir durum olduğu ve insanların bunlarla yüzleşmesi gerektiği bilgisine ulaşıldı. Tik yüzünden insanların fenalık geçirdiği durumlar olduğu ve insanların psikolojik destek almaları gerektiği alınmazsa ilerleyen zamanda çok kötü sonuçlar doğuracağı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve uzman doktorlarla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 102 insanla ve 12 uzman doktorla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman doktorlar insanların tiki olduğunda psikolojik tedavileri görmesi gerektiğini ve bunun sonucunda düzeleceğini belirtti. Tik psikolojik bir durum olunduğu üzerine gidilirse yenebileceğini uzman doktorlar belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı