İnsanlar YouTube’ye İlgi Duyuyor

Türkiye'de video izlemenin merkezi YouTube olarak bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre sosyal medyadan sonra en çok ilgi duyulan platform YouTube olduğu ortaya çıktı. YouTube'de insanlar video, şarkı, film gibi izlemeleri gerçekleştirdiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Youtube'de en çok izlenenler dizilerin fragmanları olduğu ardından şarkılar olduğu ve sonra ise Youtuburlar olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Youtuburlar Türkiye'de çok sevildiği ve YouTube sayesinde kazançlar sağladıkları bilgisine ulaşıldı. YouTube Googleden sonra dünyada en büyük ikinci arama motoru olduğu ve çok ilgi duyulduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. YouTube Amerika'dan sonra Türkiye'de çok ilgi duyulduğu ve dünya sıralamasında Türkiye ikinci sırada yer aldığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve yazılım uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 105 insanla ve 12 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Yazılım Uzmanları Konuştu

 

Yazılım uzmanları YouTube'nin sürekli geliştiğini ve buradaki videoların dünyada her alana ulaştığını belirtti. Teknoloji ve yazılım konusunda Google çok iyi olduğunu ve en iyi ürettiği yazılım ise YouTube olduğunu yazılım uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı