İnstagram Kullanıcıları Artmakta

Teknolojinin gelişmesi ile sosyal medya platformları ortaya çıktı bunların başında öncelik olarak Facebook bulunmakta ardından Twitter sonra ise İnstagram bulunmakta. Sosyal medyaların kronolojik olarak sıralaması yapıldığında en son İnstagram gelmekte ve son zamanlarda çok popüler olduğu görünmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Twitter ve Facebook kullanıcıların sayısı düştüğü ortaya çıktı. Birçok Twitter ve Facebook kullanan insan İnstagrama yöneldiği görünmekte.

 

Araştırmada reklam veren şirketlerde araştırıldı ve son zamanlarda birçok şirkette İnstagrama reklam vermekte ardından Facebook sonra ise Twitter reklam verilmekte. Twitter en son reklam tercihi olmasının sebebi ise reklam ücretleri euro olarak almasından kaynaklı olduğu belirtilmekte.

 

Türkiye'de yaşanan kur olaylarından dolayı Twitter reklamlarında düşüşler olduğu da görünmekte. Twitter'da genel olarak büyük şirketler reklam vermekte küçük esnaflar kur nedeni ile reklam veremediklerini belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı