İstanbul Havası Araştırıldı

Türkiye'de birçok şehir bulunmakta ve her şehirde ayrı havaları yaşadığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de en çabuk hava değişikliği yapan şehir İstanbul olduğu ortaya çıktı. İstanbul'da 1 günde hem güneş açabiliyor hem de yağmur yağabildiği ve havası hızlı değiştiği araştırma sonucu ortaya çıktı. İstanbul'da yaşayan insanlar İstanbul havasına alışamadığı sabah soğuk olurken öğlen sıcak olduğu ya da öğlen sıcakken akşam soğuk olduğu gibi durumlar yaşandığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. İstanbul'da Aralık ayı gelmeden kış havaları geldiği ve insanların üşümeye başladığı bilgisine ulaşıldı. İstanbul'da kış aylarında çok yağmur yağdığı ve yaz aylarında çok nemli hava olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. İstanbul'da en kötü hava yaz aylarında olduğu hem sıcak hem de nem çok olduğundan hava insanları çok zorladığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve metroloji uzmanlarıyla görüşmeler yapılarak gerçekleştirildi. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 108 insanla ve 12 meteoroloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Meteoroloji Uzmanları Konuştu

 

Meteoroloji uzmanları İstanbul havası Türkiye'de başka şehirlerde yaşanmadığını ve çok can sıkıcı bir havası olduğunu belirtti. İstanbul'da yaşayanlar hava şartlarına zor alıştığını meteoroloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı