İstanbullular Deprem Korkusundan Evine Giremiyor

İstanbul'da 26.09.2019(perşembe günü) tarihinde deprem gerçekleşti ve İstanbul hala etkisini altında olduğu görünmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre İstanbul'da insanların %50si evlerinden çıkıp dışarda zaman geçirdiği olduğu ortaya çıktı. İnsanlar deprem korkusundan dolayı evlerine giremediği ve dışarıda kaldıkları araştırmada ortaya çıktı.

 

Araştırmada birçok kişi deprem anında nereye gideceğini bilemediğini belirtti. İstanbul'da denize yakın olan yerlerde halkın %65 evlerine giremediği araştırmada çıkan bilgilerin içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçilerek yapıldı. İstanbul'da toplam 15 ilçede araştırma yapıldı. Araştırmada deniz kenarına yakın olan halk daha çok dikkate alındı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı