Kabalık Sınıflarda Öğrenciler Hasta Olmakta

9 Eylül tarihinde okullar açıldı öğrenciler ders başı yaptı bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre okulların bazılarında sınıflarda 70 öğrenci bulunmakta buda öğrencilerde sağlık sorununu ortaya çıkarmakta, bir sınıfta öğrenci hasta olduğunda öğrenciler birbirine çok yakın olduğundan dolayı diğer öğrenciler hemen hastalık kapmakta olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Sınıf çok kabalık olduğundan dolayı öğrenciler sıralara üçer kişi orturmakta olduğu ve bir öğrenci hasta olduğunda 2 tanesi de hastalığı kapmakta olduğu ortaya çıktı. Sınıflar çok kabalık olduğundan dolayı öğrenciler yeteri kadar oksijen alamadığı araştırmada çıkan diğer sonuçlar içinde yer aldı. Sıcak olan illerde öğrenciler terleme gibi durumlar yaşadığı buda yine öğrencileri hasta olmasını sağlamakta olduğu bilgilerine de ulaşıldı.

 

Sınıfta öğrenciler hasta olması öğretmenleri de hasta yaptığı ve öğrencilerde bu nedenle eğitimi yeteri kadar alamadığı ortaya çıktı. Birçok velinin sınıfların fazla kişi olmasında şikayet ilettiği ve Milli Eğitim Bakanlığından çözüm beklediği araştırmada ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı