Kadınlar Ev İşlerini Yapamaz Halde

Türkiye'de kadınların birçoğu güzel görünmek için bir çok şey yaptığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 20 ile 30 yaş arasındaki kadınlar ev işlerinde kendini geliştirmek yerine güzelliğini arttırmak için caba gösterdiği ortaya çıktı.

 

Araştırmada kadınlar evlendiklerinde ev işlerinde kendilerini geliştirmeye başladığı ortaya çıktı. Araştırma kadınlarla iletişime geçilerek yapıldı. Toplamda 172 kadınla iletişime geçildi.

 

Kadınlar bekar olduklarında anneleri ev işleri yerine okumasını istedikleri araştırmada çıkan bilgilerin içerisinde yer aldı. Araştırmada kadınların birçoğu iğne iplikle sökük dikmeyi bilmediği; bazı kadınların yemek konusunda da makarnayı zor yapabildikleri ortaya çıktı.

 

Kadınlarla yapılan görüşmelerde annelerin öğretmediği ve okula ağırlık verdikleri ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı