Kadınlar Tango Dansını Seviyor

Türkiye'de birçok insan dans etmekte ve dansı en çok kadınların sevdiği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre kadınların en çok sevdiği dansın tango olduğu ortaya çıktı. Tango dansı romantizimin bol olduğu ve ön planda erkeğin olduğu bir dans olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Tangodan sonra sallasanın çok sevildiği ve çok hareketli dans olduğu bilgisine ulaşıldı. Kadınların tango yapacak erkek bulması zor olduğu ve tango öğrenen erkeklerin az olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Erkeklerin tangoyu sevmeme sebepleri araştırıldı ve çıkan sonuçta çok kıvrak bir dans olduğu ve ince hareketler olduğu için erkeklerin sevmediği göründü. Kadınlar eşlerine zorla tango öğrettiği ve bazende eşlerinin derslerden kaçtığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Tango 6 ayda öğrenildiği uzmanlaşması 1 – 2 yılı bulduğu araştırmada çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve dans uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 82 insanla ve 5 dans uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Dans Uzmanları Konuştu

 

Dans uzmanları tango yapan kadınların bu dansa aşık olduğunu ve romantizimin dansı olduğunu belirtti. Tango sabır gerektirdiği ve çok çalışma gerektiren bir dans olduğu dans uzmanları tarafından belirtildi.

İlgili Makaleler

Kapalı