Kadınlar Televizyon İzlemeyi Seviyor

Türkiye'de birçok insan film ve dizi izlemekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de en çok kadınların film ve dizi izlediği ortaya çıktı. Kadınlar boş zamanlarında sürekli dizi izlediği dışarıya çıktıklarında film izlediği araştırma sonucu ortaya çıktı. Kadınlar film ve dizi izlemeyi çok sevdiği ve ardından alışveriş yapmayı sevdiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Kadınların ortalama haftada 3 tane dizisi olduğu bazı kadınların ise 5 tane olduğu bilgisine ulaşıldı. Erkekler dizi konusunda ortalama haftada 1 dizisi olduğu ve daha çok dışarda erkeklerin zaman geçirmeyi sevdiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Erkekler dizilerde aşk ağırlıklı izlemediği aksiyon, macera ağırlıklı diziler izlediği kadınlar aşk, ailesel konulu diziler izlediği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve ailelerle görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 115 insanla ve 25 aile ile görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Aileler Konuştu

 

Aileler sürekli televizyon izlediğini bir evde sürekli televizyon açık kaldığını ve programlar, diziler, filmler izlediklerini belirtti. Erkekler televizyon izlemeyi çok sevmediği kadınlar ise çok sevdiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı