Kahvehanelerde İnsanlar Azaldı

Türkiye'de ekonomik sorunlar bulunmakta ve esnafların zor durumlar yaşadığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre çaya zam geldikten sonra kahvehanelerde insan sayısının azaldığı ortaya çıktı. Kahvehanelerde bir çay 1,5TL ile 2TL arasında olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Erkeklerin oturup zaman geçirdiği kahvanelerde 2018 yılına göre %20 azalma olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Kahvehanelerde günde ortalama 5 tane Türk Kahvesi içildiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Oralet içme oranı araştırıldı ve çıkan sonuçta 2018 yılına göre %25 azalma olduğu ortaya çıktı. Kahvanelerde ortalama bir oralet 2TL olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Bir kahvehanede bir kişi ortalama 4 saat oturduğu ve ortalama 5 çay içtiği ortaya çıktı, 4 saatte bir kişi toplamda 7,5TL sadece çaya ödeme yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı