Kara Yolu İle Ulaşımda %40 Artış Var

İhracatta genellikle deniz yolu tercih eden şirketler hızlı şekilde kara yoluna geçiş yapmakta. Deniz ulaşımını maliyeti düşük olduğundan tercih edilmekte, son zamanda ise zamandan tasarruf için şirketler kara yolu yönelmiş durumda.

 

Kara yolu ulaşımı için Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel açıklama yaptı, Çelikel “Hızlı olanın kazandığı bir dönemde, ihracatçımız da hızlı olabilmek, ürününü pazara hızlı dahil edebilmek istiyor. Aksi durumda ürünü satın alan firma alternatif üreticiler, satıcılar araştırmaya başlıyor. Biz de her pazarda olduğu gibi İtalya’da da ihracatçıya destek olmaya gayret ediyoruz. Türkiye’den İtalya’ya karayolu ile 4-5 günde ulaşıyoruz.” dedi.

 

İtalya'da ihracatta genellikle deniz yolu tercih edilirdi 2019 yılının ilk 6 ayında kara yolu ile ulaşımda %40 artış meydana geldiği Savaş Çelikel tarafından açıklandı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı