Kedilere Yardım Beklenmekte

İstanbul'da nüfusun fazla olması ile bilinen bir şehirdir bunun yanında sadece insanların fazlalığı değil sokak hayvanları da fazlalığı bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre İstanbul'da kedilere halk küçük kutulardan ev yapmakta ek olarak da onlara su ve yemek vererek beslemekte. Son zamanlarda İstanbul'da kedilere kutulardan ev yapılması ve yemek verilmesi artmış durumda sonuç olarak halkın yaptıkları artık yetmediği ortaya çıktı.

 

Araştırmada yetkili makamlarda kontrol edildi, bu konu hakkında bir çalışma var mı şeklinde ama birçok belediyede sokak hayvanlarını korumaya yönelik çalışma bulunmuyor. Kağıthane Belediyesi kediler için servis istasyonu şeklinde bir kutu koymakta kediler burada yemek ve su içebilmekte ama yemek, su gereksinimlerini belediye değil yine halk karşılamakta.

 

Hayvan severlerle konu hakkında görüşmeler gerçekleşti, hayvan sever vatandaşlar bu hayvanlara belediye yemek, su, tedavi gibi imkanları sağlaması gerekmekte yoksa aksi taktirde sokak hayvanlarının olmadığı İstanbul olacak.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı