Kış Ayında Çocuklar Ateşleniyor

Türkiye'de birçok çocuk hastanlanmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre kış aylarında çocukların 10 tanesinden 1 tanesinin ateşlendiği ortaya çıktı. Kış aylarında çocuklar üşüttüğü ve 40 dereceye kadar ateşlerinin yükseldiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Çocuklar 20 yaşına kadar yüksek ateşlenme gerçekleştirdikleri, 20 yaşından sonra ateşlenme olaylarını az yaşadıkları araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Çocuklar ateşlenme hastalığından sonra en çok grip virüsüne kapıldığı bilgisine ulaşıldı. Çocuklar ateşlenme olaylarında havale geçirme imkanının olduğu ve dikkat edilmesi gerektiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Çocuklar hastalandığında hastaneye götürülmesi gerektiği ihmal edilmemesi gerektiği erken teşhisin hayat kurtardığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve uzman doktorlarla görüşme gerçekleştirerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 102 insanla ve 15 uzman doktorlarla görüşme gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman doktorlar çocukların hemen hastalandığını ve dikkat edilmesi gerektiğini, dikkat edilmezse çocuklar erken yaşta sıkıntılar yaşanabileceğini belirtti. Uzman doktorlar 5 yaş ile 20 yaş arasında çocukların havale geçirme şansı olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı