Kışın İnsanlar Spor Yapmıyor

Türkiye'de birçok insan spor yapmakta ve soğuk havalar spor yapanları etkilemekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre kış ayında spor yapanların %50'si sporu bıraktığı ortaya çıktı. Spor yapanlar kış ayında hava soğukluğundan dolayı sporu bıraktığı yaz ayında ise başladığı araştırmada ortaya çıktı.

 

Spor yapanlar terlediğinden dolayı hasta olmamak için mecburen sporu bıraktıklarını belirtmekteler. Spor dallarında en çok bırakılan spor futbol olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Spor dallarında devam edenler ise kapalı ortamlarda yapılan spor dalları olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Fitnes, kardio vb. gibi spor dallarında insanlar kış ayında spora devam ettikleri ortaya çıktı. Kapalı alanlarda spor yapan insanlar içerisinde en çok kadınların spor yaptığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma spor yapanlar ve spor hocaları ile yapıldı. Türkiye genelinde toplam 168 kişi ile iletişime geçildi.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı