Mansur Yavaş TÜRK-İŞ’e Ziyaret Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş TÜRK-İŞ sendikasını ziyaret etti ve Genel Başkan olan Ergül Atalayla görüşme gerçekleştirdi, görüşmede Atalay öncelik Mansur Yavaşa personelin sendika seçme özgürlüğü konusunda yayımladığı genelge nedeniyle teşekkür etti.

 

Mansur Yavaş ilk sendikası ziyaretini TÜRK-İŞ'e yaptı Ergül Atalay'ın teşekkürleri ardından "Hangi alanda olursa olsun kişilerin iradesine baskı yapmayı kendimize yakıştıramıyoruz. Herkes artık 21. yüzyılda sendikasını başka seçeceği ne varsa kendisine seçmen olarak veya birey olarak hak tanınıyorsa bunu fesada uğratacak her şeyden kaçınmamız gerekiyor. Bir genelgemiz yayınlandı ve bu da duyuldu. İnşallah başka yerlerde herkese aynısı yapılır. Bir başka belediyede aynı baskı yapıldığı zaman aynı sendika sesini çıkartmayabiliyor. Bu saatten sonra artık herkes kendi sendikasını kendi seçsin. Kendi kararını kendi versin. Her konuda işin sahibine başvurmak lazım. Bunda da samimiyiz en ufak bir şikayet gelirse de, işçilere baskı yapıldığı zaman hemen müdahale ediyoruz.” dedi ve işçilerin haklarının savunduğunu belirtti.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı