Nöbetçi Eczanelere Ulaşmak Zor

İstanbul'da birçok insan hafta sonu ya da gece saatlerinde hastalanmakta ve tadevi için hastaneye gitmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre hastalanan kişiler hastanede tedavi olduktan sonra doktorun yazdığı ilaçları almak istediklerinde eczaneye zor ulaştıkları ortaya çıktı. Nöbetçi eczaneler hastanelere uzak yazıldığı ve bazı hastanelere 45 dakika uzak olan eczaneler nöbetçi olarak yazıldığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırmayı Eylem Haber hastanede çıkan hastalarla ve yakınları ile iletişime geçerek gerçekleştirdi. Hastanelerden çıkan hasta ve yakınları bazı eczanelerin ulaşımlarının zor olduğunu ve gidildiğinde ilacın olmaması kendileri için daha zorlayıcı olduğunu dile getirdi. Hasta ve yakınları hastane çıkışlarında olan eczanelerin nöbetçi olması birçok hasta için çok yararlı olacağını belirtti.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı