Öğrencilerin En Başarısız Olduğu Ders Matematik Olduğu Ortaya Çıktı

Türkiye'de en büyük sorunlar arasında eğitim bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de öğrenciler matematik dersinde ağırlıklı olarak başarısızlık yaşamakta bunları sebebi öğrencilere sorulduğunda ise dersi anlamadıklarını belirtmekteler.

 

Eylem Haber araştırmasında öğrencilerin dersi neden anlamadığını araştırdı ve çıkan sonuçta matematik dersi temel isteyen bir ders olduğu ortaya çıktı; ipin ucunu başta kaçıran öğrenci sonra ise ucunu yakalayamamakda bundan dolayı öğrencinin temeli olmayınca matematik konularında zorlanmakta diğer bir sebep ise öğrencilerin odaklanma problemi olduğu ortaya çıktı. Ders de öğrenci aklını derse veremediğinde ve odaklanamadığın da konuyu öğrenememekte. Bu belirtilen nedenlerden dolayı matematik öğrenme konusunda öğrenciler zorluklar yaşadığı ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında Amasya'da doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Eylem, Geçici FM'de şiir ve talk show Programları yapmıştır, Gazeteci olarak Eylem Haber'de şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir, kitabı bulunmamakta olup sosyal medyada aşk ve hayat hakkında sözler paylaşarak yüksek takipçilere sahip bir kişidir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.E-mail: serkan-1-gecici@hotmail.comFacebook: https://www.facebook.com/serkan.gecici.3

İlgili Makaleler

Kapalı