Okçuluk Sporu Araştırıldı

Türkiye'de birçok insan spor yapmakta ve bazı sporlar az yapıldığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre okçuluk sporu Türkiye'de az ilgi gören sporlar arasında olduğu ortaya çıktı. Okçuluk sporu osmanlı döneminden beri Türkiye'de yapıldığı osmanlı döneminde savaşlarda kullanıldığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Okçuluk sporu birçok ülkede yapıldığı ve dünyada çok ilgi gören bir spor olmadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Okçuluk sporu Türklerin için önemli olduğu ve devletin bu konuda yardımlar yaptığı bilgisine ulaşıldı. Okçular vakfı Türkiye'de büyük vakıflar içerisinde yer aldığı ve devletin en çok yardım yaptığı vakıf olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Okçular vakfına 16 milyon yardım yapıldığı ve insanların bu hoşuna gitmediği konunun siyasi nedenlerden dolayı olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve spor uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 145 insanla ve 14 spor uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Spor Uzmanları Konuştu

 

Spor uzmanları okçuluk sporunun önemli olduğunu ve osmanlı döneminden beri okçuluk yapıldığını belirtti. Okçuluk sporu okullarda anlatılmadığı ve uygulanmadığını spor uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı