Oto Tamircilerin İşlerinde %20 Düşüş Var

Türkiye'de yaşanan ekonomik krizden dolayı birçok sektör etkilenmekte bunların başında otomotiv sektörü bulunmakta. Konu hakkında Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre oto tamirciler %20 iş düşüşü yaşamakta. 2018 yılında bir oto tamirci ortalama 1 ayda 100 araba tamir etmekteyken şimdi ise 1 ayda ortalama 80 araç tamir edebilmekte.

 

Araştırmayı Eylem Haber birçok oto tamirci ile iletişime geçerek yaptı, alınan sonuçlara göre %20 oto tamircilerin işlerinde düşüş var. Sebepleri sorulduğunda doların artışından dolayı otomobil parçalarında fiyat artışları gerçekleştiğini bununda araba tamirlerini etkilediğini belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı