Oyuncakcılar Zor Durumda

Türkiye'de birçok sektörde ekonomik sorunlar olduğu bilinmekte. Oyuncak sektöründe ürünler pahalı olduğundan ürün alımlarında sorun olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 2005 yılındaki satış oranı ile 2018 yılındaki oyuncak satış oranın kıyaslandığında %75 azalma olduğu ortaya çıktı. Çocuklar oyuncak yerine bilgisayar oyununu daha çok istedikleri araştırmada çıkan bilgilerin içerisinde yer aldı.

 

Araştırma oyuncakçı dükkanları, toptancı ve satıcıları ile yapıldı. Oyuncak sektöründe ürünler en çok pazarda satıldığı bilinmekte ve pazarlarda oyuncak satıcıları %50 oranında azaldığı araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Çocukların bilgisayar oyunlarıyla daha çok ilgilemesinden dolayı oyuncak satıcılarında 2005 yılına göre %50 azalma olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Oyuncakcılar 10 yıl sonrasını göremediğini belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı