Pazarcı ve Müşterileri Pazarlardan Memnun Değil

Küçük esnaf denildiği akıllara pazarcılar gelmektedir, son zamanda gündem düşmeyen pazarcılar ve pazara gelen müşteriler şikayetlerde bulunmaktalar. Pazarcı esnafı belini büken kısmı kira olarak belirtmekte, müşteriler ise ürün pahalılığından şikayet iletmekte.

 

Pazarcı esnafının şikayeti kira ücreti olmakta, kira ücreti düşük olan yerlerde iş yapılamadığı kirası yüksek olan yerde iş yapılabildiği belirtmekte. Pazarcıların kirası tahta üzerinde yapılmakta tek tahtası 15TLden başlayıp 300TLye kadar çıkmakta, bir pazarcı kazanmak istediğinde yüksek kira ödemekte, kirası yüksek olduğundan dolayı kazancı da fazla olmamakta. Pazarcı kirasını çıkarmak için ve kendine yetecek karı elde etmek için ücreti arttırmakta buda müşteriye yansımakta.

 

Pazarcı esnafı kira ödemesi yüzünden fiyat artırırken müşteriler ise fiyattan dolayı yakınmakta. Pazarcı esnafı belediye tarafından taban fiyatı istemekte. Pazarcı esnafı kira öderken yer sahibi olmayan kişiler yeri kiraya verme sırasında komisyon eklemekte bundan kaynaklı pazarcının yükü artmakta buda müşterilere yansımakta. Herkes kazanması için pazarda ticarete yön verilmesi gerektiğini pazarcılar tarafından dile getirmekte buna çözüm olarak her belediyenin taban fiyatı belirlemesi istenmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı