Pazarcıların Çizgi Sorunu Var

Türkiye'de ucuz ürünleri merkezi pazarlar olarak bilinmekte ve pazarcılarının sorunları bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre pazarlarda en büyük sorun çizgi sorunu olduğu ortaya çıktı. Çizgi pazarcılarınım tezgah sınırlarını belirlemekte olduğu bilinmekte. Çizgi sorunu genelde pazarcılarının aralarında tartışma çıkartan konu olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma semt pazarlarında esnaflarla yapıldı. Pazar olarak İstanbul pazarlarında araştırma gerçekleştirildi. 23 tane semt pazarında araştırma yapıldı.

 

Esnaf bazı yerlerde belediye çizgi çizdiğini bazı yerlerde ise çizgi olmadığını belirtmekte. Çizgi için zabıta sürekli denetleme yapması gerektiği ve pazarların bazılarında zabıtanın olmadığı araştırmada ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı