Polisler Olay Veya Suç Olmadığı Halde Siren Kullanmaktalar

İstanbul'da birçok polis bulunmakta ve polisler sokaklarda gezerken siren sesi çıkardığı zamanlar bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre polisler herhangi bir sorun veya suç olmadığı halde siren sesi çıkardıkları ortaya çıktı. Polisler araçlarla gezerken önlerindeki aracın yolu açması veya başka ufak sebepler için korna yerine siren sesi çıkardıkları, bazı polisler ise siren ya da korna yerine megafon ile iletişime geçtiği ortaya çıktı. Birçok vatandaş da siren sesinin çok yüksek olduğundan şikayet ettikleri araştırma sonucunda ortaya çıktı.

 

Polisler devriyedeyken sokaklarda olay veya suç olmadığı halde siren sesi çıkardığı zamanlarda uyuyan bebeklerin uyandıkları, hastaların ise rahatsız oldukları araştırmada çıkan sonuçlar içerisinde yer aldı. Polisler bazen gece saatlerinde durduk yere siren çaldığı ve bu siren yüzünden birçok vatandaş hoplayarak uyandığını belirtmekte.

 

Vatandaşlar sirenin sadece ihtiyaç olduğunda çalınması gerektiğini ihtiyaç olmadığında çalındığında çok büyük rahatsızlık oluşturduğu belirterek konu hakkında çözüm beklediklerini belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı