GÜNDEMMANŞET

Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan AKP’nin planına sert tepki

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın gündeme getirdiği iddiaya ilişkin açıklama yaptı.

AKP’nin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) kanununda değişiklik için Meclis’e verdiği teklife TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan tepki geldi.

Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada, “Bunu doğru bulmuyorum ve kanun teklifinin geri çekilmesi gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB Kanunu’nda değişiklik teklifini doğru bulmadığını belirterek teklifin geri çekilmesinin gerektiğini ifade etti.

‘KANUN TEKLİFİNİN GERİ ÇEKİLMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM’

Bu çizgi delinmesi durumunda temsil edilen kurumlara günlük siyasetin nüfuz edeceğini ve bundan en çok üretici, tüccar ve sanayicilerin zarar göreceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “TBMM’ye bugün sunulan bir kanun teklifiyle milletvekili ve yerel seçimlerde aday olmak üzere görevlerinden ayrılmak durumunda olan oda, borsa ve birlik başkanlarının seçilememeleri halinde görevlerine geri dönmelerinin yolunun açılması istenmiş. Bunu doğru bulmuyor ve kanun teklifinin geri çekilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu camiada görev üstlenmek ile siyasette yer almak arasındaki kesin çizgi aynen korunmalıdır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: