Sağlık İçin Spor Gerekli

Türkiye'de birçok hasta insan olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre insanları hastalıktan koruyan en önemli faktör spor yapması olduğu ortaya çıktı. Spor yapan insanların %65'i daha sağlıklı olduğu ve kolay kolay hasta olmadığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Spor yapan insanların %50'si sağlıklı olduğu büyük hastalıkları olmadığı araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Sporu doktorların yaşlı insanlara önerdiği ve spor sayesinde sağlıklı kalabileceklerini doktorların belirttiği bilgisine ulaşıldı. Spor yapan insanın vücudunun dinç olduğu ve bütün vücudu çalıştığı için sorunlar kolay kolay çıkmadığı araştırma sonucu ortaya çıktı. Yapılan sporlar içerisinde en iyisinin koşmak olduğu ve koşan insanın vücudunun çok çalıştığı araştırmada ortaya çıkan bilgileri içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve uzman doktorlarla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 187 insanla ve 15 doktorla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman doktorlar sağlıklı olmak isteyen insanlar spor yapması gerektiğini ve düzenli olarak yapması gerektiği belirtti. Spor yapan insanların kolay kolay hastalanmadığını uzman doktorlar belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı