Şekeri Olan İnsanlar Araştırıldı

Türkiye'de şekeri olan ve şeker hastası olanlar olduğu bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de 50 yaş ve üzeri insanların 10 tanesinden 1 tanesinin şekeri oldığu ortaya çıktı. Şekeri olan insanlar ailesinden kaynaklı olduğu ya da çok şeker yemesinden kaynaklı olarak şekerleri olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Şekeri olan insanların sinirlenmemesi gerektiği ve fazla şekerli ürünler yememesi gerektiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Şekerli olan insanlarının dersinin yumuşadığı ve dikiş atıldığında dikişlerin kolayca çıktığı gibi yan etkilerinin olduğu bilgisine ulaşıldı. Şekeri olan insanlar genetikten kaynaklı olarak daha erken yaşlarda olduğu da göründüğü ve buna bağlı olarak ailenin sağlık durumunun çok önemli olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve uzman doktorlar görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 176 insanla ve 10 uzman doktorla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Uzman Doktorlar Konuştu

 

Uzman doktorlar şekerli olan insanların %50'si genetik olduğundan ya da çok fazla şeker tüketiminden dolayı olduğunu belirtti. Şekerli olan insanlar kendilerine çok dikkat etmesi gerektiği ve şekerden kaçınması gerektiği uzman doktorlar belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı