Sigorta Ücretleri Çok Yüksek

Türkiye'de yaşanan dolar kuru düzensizliğinden ve yükselişinden dolayı sağlık sektöründe birçok hizmete, ürünlere zam gelmiş durumda buda otomatik olarak 2019 yılında sigortalı çalışan kişilerin sigorta parasını arttırdı. Sigorta çalışan kişilerin sigortasını şirket sahipleri ödemekte ve birde kişiler kendileri ödemekte. Bir şirket bir sigortalı kişi çalıştırdığında 900TL ile 1000TL arasında sigorta ücreti ödemekte.

 

Esnaf için bağkurda ise 800TL ile 850TL arasında fiyat değişikliği bulunmakta. Birçok esnaf bağkur ücretinin yüksel olduğundan dolayı sigorta ödemelerini gerçekleştirememekte. Esnaflar bağkur ücretlerinin düşürülmesini istemekte ve makul bir ücret olmasını istediğini belirtmekte.

 

Bazı kesimler ise sigorta ücretini kendileri ödemekte ve 830TL ödeme yapmakta olduklarını belirtmekteler. Sigorta ücretini fazla olması nedeni ile insanlar sigorta ödemelerini artık yapamadıklarından şikayet iletmekte. Kişiler kendileri sigorta ödemeleri yaptığı için bunun için ayrıcalık sağlanmasını gerektiğini belirtmekteler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı