Şişli’de Mahalle Meclisleri Kuruldu

31 Mart yerel yönetim seçimlerinde İstanbul Şişli Belediye Başkanı seçilen Muammer Keskin ilk projesini hayata geçirdi ve mahalle meclislerini kurdu. Bu mahalle meclisleri sayesinde olan bitenden belediye haberdar olabilecek ve halkın istekleri, şikayetleri belediyeye ulaştıralabilinecek.

 

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve belediye yetkilileri 40 günde 25 mahalleyi gezdiler ve mahalleli halkının şikayetini ve isteklerini dinlediler. 29 Mayıs Mecidiyeköy mahallesinde projeye başlandı 4 Temmuz Teşvikiye mahallesinde son buldu.

 

Mahalle meclislerinden ağırlıklı olarak çocuklara yönelik kültür sanat çalışmaları, bilim evleri, kadınlara ve gençlere yönelik istihdam yaratacak eğitimler, kadın dayanışma merkezlerinin kurulması, yeşil alanların çoğaltılması gibi talepler belediyeye iletildi.

 

Mahallelerin arasında dikkat çeken isteklerde bulundu, Kuştepe'de yaşayanlar uyuşturucu ile mücadele istedi, Teşvikiye'de yaşayanlar ise kaldırım işgalinin önüne geçilmesini istediler. Belediye konular hakkında çalışmalar yürüteceği ve sorunları çözeceğini belirtti.

 

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında Amasya'da doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Eylem, Geçici FM'de şiir ve talk show Programları yapmıştır, Gazeteci olarak Eylem Haber'de şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir, kitabı bulunmamakta olup sosyal medyada aşk ve hayat hakkında sözler paylaşarak yüksek takipçilere sahip bir kişidir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.E-mail: serkan-1-gecici@hotmail.comFacebook: https://www.facebook.com/serkan.gecici.3

İlgili Makaleler

Kapalı