Son 5 Yılda Tütüncü Sayısında Artış Olduğu Ortaya Çıktı

Sigaraya 2019 yılı bitmeden 2 defa zam yapılması üzerine birçok insan kaçak sigaraya ya da tütüne yönelmiş durumda bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre sigara içen 5 insandan 2si kaçak ya da tütün sigarası içtiği ortaya çıktı. Sigara içen bir kişi günlük 12TL ile 25TL kadar sigara ücreti ödemekte ve maddi imkanları el vermeyen insanların birçoğunun kaçak ve tütün sigara içmek zorunda kaldıkları araştırma sonucunda ortaya çıktı.

 

Sigaraya gelen zamlar üzerine birçok insanın tütüncülerden tütün aldıkları ve ücretlerinin daha ucuz oldukları araştırma sonucu ortaya çıktı. 5 yıl önce İstanbul'da tütüncü sayası çok az olduğu, 2019 yılında ise her mahallede bir tütüncü olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı. Kaçak sigarayı zor bulan tüketici tütün almaktan başka çaresi kalmadığı araştırma sonucu ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı