Spor Yapma Sebepleri Ortaya Çıktı

Türkiye'de birçok insan spor yapmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de kadınların %35'i ve erkeklerin %13'ü spor yaptığı ortaya çıktı. Kadınların 18 ile 50 yaş arasında olanlar sporu güzel görünmek için yaptığı araştırmada çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Erkeklerin 18 ile 50 yaş arasındaki spor yapma sebebi kaslı görünmek için olduğu ortaya çıktı.

 

Araştırmada 50 yaş ve üzeri insanlar sporu yapma sebebi sağlıksal sorunlardan kaynaklı olduğu ortaya çıktı. 8 ile 18 yaş arasındaki çocukların spor yapma sebepleri ise sevdiklerinden dolayı olduğu araştırmada çıkan bilgilerin içerisinde yer aldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçilerek yapıldı. Toplamda 578 kişi ile iletişime geçildi. Araştırma Türkiye çapında yapıldı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı