Sporda Kariyer Yapmak İsteyen İnsanlar Var

Türkiye'de birçok insan işinde kariyer yapmak istediği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre spor alanında kariyer yapmak isteyenler olduğu ve yapamadıkları ortaya çıktı. Spor alanında kariyer yapmak isteyen insanlar genç yaşta spor başlaması gerektiği ne kadar erken başlarsa avantajı olduğu ve uzman sporculardan yardım alması gerektiği bu şekilde hızlı şekilde kariyer yapacağı araştırma sonucu ortaya çıktı. Spor dalları arasında en çok futbol alanında insanların kariyer yapmak istediği ardından basketbolda yapılınması istendiği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Spor alanında çok rekabetler olduğu ve en çok rekabetin futbolda olduğu ardından basketbolda olduğu bilgisine ulaşıldı. Spor çok rekabetli bir ortam olduğu ve en çok rekabetin futbolda olduğu ardından basketbolda olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve spor uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 105 insanla ve 12 spor uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Spor Uzmanları Konuştu

 

Spor uzmanları kariyer yapmak isteyen sporculara çok çalışılması gerektiğini ve uzmanlardan yardım alması gerektiğini belirtti. Spor kendi içinde çok rekabetli bir ortam olduğunu ve bunun için çok çalışılması gerektiğini spor uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı