Taksicilerin Geliri %20 Düştü

Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz her sektörü etkilemeye devam etmekte, en çok etkilenen sektörler arasında araba ile iş yapan sektörler bulunmakta. Araba ile kazanç sağlayanlar sektörler arasında ticari taksiler bulunmakta bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre ticari taksilerin kazançları 2018 yılına göre %15 düşmüş durumda.

 

Araştırmayı Eylem Haber taksiciler ile birlikte yaptı çıkan sonuçta mazot ve benzine yapılan zamlar yüzünden taksicilerin geliri %15 düşmüş durumda. Doların artması ile de araba parçaların da fiyat artışları gerçekleşti bir araba bozulduğunda tamir edildiğinde aylık bazda hesap yapılınca %5 geliri düşürmekte. 2019 yılında bir ticari taksinin geliri %20 düşmüş olduğu ortaya çıktı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı