Ticaretin %83’ü Deniz Taşımacılığı İle Gerçekleşiyor

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen Ekonomi Buluşmaları toplantısında EGD Başkanı Celal Toprak modaratörlüğü ile toplantı yapıldı. Toplantıda İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran deniz taşımacılığı hakkında konuşma gerçekleştirdi, konuşmada dünya ticaretinin %83 deniz taşımacılığı üzerinden yapıldığını belirtti, bunun sebebi olarak ücret konusundan kaynaklı olduğu belirtti. Ücret hakkında açıklamasında “Deniz taşımacılığı, demir yoluna göre 3, kara yoluna göre 7, hava yoluna göre ise 21 kat daha ekonomiktir.” şeklinde açıklamasını dile getirdi.

 

Tamer Kıran deniz taşımacılığı sektörün Türkiye'nin ekonomisine de büyük katkıda bulunduğuna da değindi, Türk gemileri ve yabancı bayraklı Türk gemilerini de hesaba katılırsa milli gelir olarak 20-22 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı