Toplu Taşıma Ücretsiz

31 mart yerel seçimlerinde CHP'li Ekrem İmamoğlu seçim vaadlerinde bayramlarda toplu taşıma araçlarını ücretsiz olacağını belirtmişti ve görevden alındıktan sonra Ak Partililer İmamoğlunun bazı vaadlarini yerini getirdi. Vaadlerin arasında bayramlarda toplu taşıma ücretsiz olacağı vaadi de bulunmaktaydı.

 

Toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması aileler için bayramda çok iyi olduğu söylenmekte. 5 kişilik bir aile metrobüsle bir yere gitmek istediklerinde 15 – 20TL arasında bir ödeme yapmaktalar, metrobüs bir basımda 3, 50 ile 4TL arasında bir ücret almakta bu şekilde tek gidişte 15 – 20TL arasında ücret ödeniyor dönüşte hesaba katılırsa 30 ile 40TL arasında bir ödeme ortaya çıkmakta. Aile bayramın 3 günü bu şekilde her gün bir yere gittiğinde 90 ile 120TL arasında ödeme yapmış oluyordu ama ücretsiz olduğundan dolayı bu ücret halkın cepinde kaldı.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı