Türk Şirketleri Tabletlerde Gelişmeli

Türkiye'de şirketler birçok teknoloji ürünler ürettiği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye'de tablet üretimi yapan şirketlerin güzel ürünler ortaya çıkaramadığı ortaya çıktı. Tablet ürünlerinde 10 tanesinden 1 tanesinin bozuk çıktığı ve ürünler alındığında direk servislere gönderildiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Tablette en iyi Apple olduğu İpad marka tabletler ürettiği ve normal tabletlerden farklı olduğu tablet kategorisine yakın ama tablet olmadığını belirtenler olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Tabletler Türkiye'de az üretildiği ve çok memnun olunmadığı bilgisine ulaşıldı. Tabletler alınırken bilindik markalardan alınması gerektiği kötü markalarından alınınca çabuk bozulduğu ve çok narin cihazlar olduğu araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 103 insanla ve 13 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları Türkiye'deki şirketlerin tablet konusunda kendisine geliştirmesi gerektirdiği ve ürünler hakkında çok araştırmalar yapılması gerektiğini belirtti. Teknoloji denildiğinde akıllara Amerika'nın geldiğini ve biraz Türkiye'ninde bu konuda Amerika gibi olması gerektiğini teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı