Türkiye Teknoloji Alanında Gelişiyor

Türkiye son zamanlarda silah ve savunma alanında ürünler ürettiği bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre 2019 yılında Türkiye silah ve savunma alanında ürünlerini geliştirdiği ve her gün testler yapıldığı ortaya çıktı. Türkiye'nin en iyi yaptığı teknoloji insansız hava aracı olduğu ortaya çıktı. İnsansız hava aracı adından belli olduğu gibi içinde insan olmayan izleme araçları ya da savaş araçları oldukları araştırma sonucu ortaya çıktı. İnsansız hava aracı uzaktan kontrolle kontrol edildiği ve kamera ile çekimler yaptığı ve Türkiye'nin doğu kesimlerinde savaşlara çok yardımcı olduğu araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Silah ve savunma sistemleri arasında atak helikopteri çok sevildiği ve Türkiye'nin en iyi ürettiği ürün olduğu bilgisine ulaşıldı. Atak helikopterinden sonra insansız hava aracı Türkiye'de çok sevildiği araştırma sonucu ortaya çıktı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma Türkiye genelinde yapıldı. 102 insanla ve 12 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları Türkiye'nin silah ve savunma alanında çok iyi geliştiğini bu şekilde devam etmesi gerektiğini belirtti. Türkiye kendini teknoloji alanında biraz daha geliştirirse iyi sonuçlar olacağını teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı