Türkiye Teknoloji Alanında Zayıf Kaldı

Türkiye son zamanlarda ekonomik sorunlar yaşamakta ve birçok uzmana göre bu sorunun çözümü ise üretim modelli bir ekonomi olursa ekonomide ki sorun çözülür ve ekonomi güçlenir şeklinde açıklamalar bulunmakta. Konu hakkında Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye üretim konusunda zayıf olduğu kısım teknoloji alanı olduğu ortaya çıktı.

 

Türkiye'de birçok üniversite uzay alanında, elektronik alanında ya da fizik, kimya alanlarında kişiler mezun etmekte ama üretim modelli ekonomi olmadığından dolayı bu alanlardan mezun olanlar işsiz ve Türkiye'de bu alanlarda şirket olmadığından dolayı dışarı bağlılık fazla olduğu görünmekte. Türkiye'de ekonomik sorunların başında cari açık olduğu da bilinmekte bunun sebebi ise ithalatın fazla olması ve ihracatın az olmasından kaynaklı olduğu bilinmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı