Türkiye Teknoloji Alanlarında Gelişmeli

Dünyada birçok ülke bulunmakta ve hepsi gelişmeye çalıştığı bilinmekte. Dünyada birçok ülke 2019 yılında teknolojinin her alanında gelişmeye çalıştığı bilinmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye birçok konuda kendini geliştirmediği ve teknoloji alanında tıp teknolojilerinde gelişmediği araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye tıp teknolojilerini ithal ettiği kendisi tıp teknolojisinde çok üretim yapmadığı ağırlıklı olarak ithal ürünlerle tıp faaliyetlerini gerçekleştirdiği araştırma sonucu ortaya çıktı. Türkiye röntgen, emar, ultrasyon gibi teknoloji makinelerinde yurtdışından ithal getirdiği ve bazı makinaları satın almadığı kiraladığı ve hasta başına ücretler ödediği araştırmada ortaya çıkan bilgiler içerisinde yer aldı. Türkiye tıp teknolojisinde gelişmek yerine savunma sanayi ve silahlarda gelişmeler gösterdiği bilgisine ulaşıldı.

 

Araştırma insanlarla iletişime geçerek ve teknoloji uzmanlarıyla görüşmeler gerçekleştirilerek yapıldı. Araştırma dünya çapında yapıldı. 203 insanla ve 12 teknoloji uzmanıyla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Teknoloji Uzmanları Konuştu

 

Teknoloji uzmanları Türkiye tekonolojinin birçok dalında kendini geliştirmediği ve bu konuda çok kötü olduğunu belirtti. Türkiye teknoloji alanında gelişmesi gerektiğini ve her dalda gelişmesi gerektiği teknoloji uzmanları belirtti.

İlgili Makaleler

Kapalı