Türkiye Teknolojide Çok Geride

Dünyada birçok ülke teknoloji alanında gelişmiş ve gelişmeye de devan etmekte bunun üzerine Eylem Haber bir araştırma gerçekleştirdi, araştırmaya göre Türkiye teknoloji alanında ilk 10 sırada bulunmamakta. Birinci sırayı Rusya almakta ve birinci olma sebepleri ise uzay teknolojisinde lider olmaları. Türkiye büyük ülkeler arasında teknolojide çok gerilerde olduğu bilgileri bulunmakta. Türkiye'nin en büyük eksikliği teknolojiye yeterli yatırımı yapmaması olduğu söylenmekte yapılırsa da ekonomi de çok etkisi olacağı düşünülmekte.

 

Araştırmada Türkiye hangi teknoloji alanlarında gelişmiş bununda araştırması yapıldı ve Turkcell sayesinde çekim alanında dünya birinci olduğu bilinmekte. Son zamanlarda savunma alanında yapılan teknolojiler sayesinde bu alanda da gelişim göstermeye başlandığı görünmekte. Dünyada Türkiye'de güçlü teknolojiler alınmadığı ve teknolojinin zayıf olduğu bilgisi birçok ülke tarafında dile getirilmekte. Birçok teknoloji uzmanı Türkiye teknolojiye çok yatırım yapmalı şeklinde eleştiriler yapmaktalar ve eğer yatırım yapılmazsa bu alanda hep zayıf kalınacağı bilgisi de geçirmekte.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı