Türkiye Teknolojide Gelişebilir

Dünyada teknoloji hızlı bir şekilde gelişmekte bunun üzerine Türkiye için Eylem Haber araştırma gerçekleştirdi, araştırmada Türkiye'de nasıl teknolojide gelişebilir bunun üzerine araştırmalar yapıldı. Birçok uzmanla görüşüldü ve ortaya çıkan sonuçta araştırma konusunda sıkıntılar bulunmakta.

 

Uzmanlarla yapılan görüşmelerde en büyük sorun araştırma merkezlerin az olması olduğunu belirtmekte ve ikinci en büyük sorun ise araştırmalar için destek olmadığını belirtmekteler. Uzmanlar bir araştırma yapılabilmesi için birçok bilim insanı ve mühendis çalışması gerekmekte olduğunu belirtmekteler. Devlet bu durumlar için Ar-Ge merkezleri kurması gerek bu şekilde teknoloji ve bilimde gelişmelerimiz olacaktır şeklinde açıklamalarda bulundular.

 

Uzmanlar isimlerinin açıklanmasını istemediklerini belirttiler ve sebep olarak siyasi olaylardan dolayı ülke çok karışık ismimiz çıkmasın şeklinde açıklamada bulunarak haberin bu şekilde yapılmasını istediler.

Serkan Geçici

Serkan Geçici 28.02.1995 yılında doğmuş 18 yaşından beri medya sektörü içinde var olan birisidir, Radyo Programı yapmış, Gazeteci olarak şuan faaliyetlerini sürdürmektedir aynı zamanda kendisi bir şairdir. Eylem Haber ortaklarındandır ve sitede ki haberleri yazanlar arasında olan birisidir.İletişim: 05318541308 email: serkan-1-gecici@hotmail.com Adres: sanayi mahallesi asalet caddesi no:7 Güngören/İstanbul
Kapalı