Üniversiteli Öğrencilerden örnek alınacak Sosyal Sorumluluk Projesi…

Eylem Haber/ Ayda Bal

İstanbul Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde okuyan öğrenciler herkese ders olacak bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

 

Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evleri Kampüsüne giderek orada bulunan kimsesiz çocuklar ile Uçurtma Şenliği gerçekleştirdiler.

07.05.2019-23.05.2019 tarihinde gerçekleştirilen bu etkinlik "Türkischer Frauenverein Heilbronn e.V" Derneğinin sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Öğrenciler bu etkinlik sayesinde unutulmaz anlar yaşadılar.Kimsesiz çocuklara yalnız olmadıklarını hissettiren öğrenciler Arel Üniversitesi tarafından karşılanan Defter ve Kalem hediyelerini de çocuklara verdi.

Öğrenciler Uçurtma Etkinliğinin yanı sıra kimsesiz çocuklar ile oyunlar oynadılar,şarkılar söylediler,kitap okudular ve çeşitli aktiviteler de bulundular.

"Türkischer Frauenverein Heilbronn e.V" Derneğini aynı zamanda çocuklara kırtasiye malzemesi,eğitici oyuncak,dondurma ve kitaplar göndererek bu projeye destek oldular.

Çocuklar ile yakından ilgilenen öğrenciler ile bu etkinlik renkli anlara şahit oldu.Öğrenciler bundan sonra Sosyal Sorumluluk Projelerini arttırarak herkese örnek olmaya kararlılar.

 

 

 

Orhan Uçar

1995 Yılında Ankara da doğdum. Aslen Çorum Merkez Nüfusuna kayıtlıyım. 2013 yılında hem amatör hem de profesyonel radyolarda program yaptım. 2014 yılında Radyo Eylem'in 2017 yılında Eylem Haber'in kuruluşunda yer aldım ve On Medyanın kuruluşunda öncü oldum ve halen görevime devam etmekteyim. iletişim: orhan_-orhangs@hotmail.com Telefon:05438121747 Adres:Korkutreis Mahallesi Lale Sokak No:19/11 Sıhıyye Çankaya Ankara
Kapalı